Řecko-Kos, informace ohledně uprchlíků

Aktuality
Řecko-Kos, informace ohledně uprchlíků

Řecko-Kos, informace ohledně uprchlíků

29.5.2015

Informace o aktuální situaci na ostrově Kos a přilehlých řeckých ostrovech týkající se přílivu uprchlíků ze Sýrie.

Zprávy publikované v médiích nejsou zcela pravdivé a jedná se o „nafouknutou bublinu“. Uprchlíci rozhodně neokupují turistické hotely ani pláže a jejich přítomnost na ostrově nemá absolutně žádný vliv na klienty, ani místní obyvatele. Imigranti jsou drženi místními úřady na izolovaných místech a jsou pod dohledem, v žádném případě nemají na ostrově volnost pohybu. Jedná se o běžnou a dočasnou situaci, kdy imigranti čekají na vyřízení papírů, aby mohli následně pokračovat do Evropy za lepším životem… 

V žádném případě se nejedná o stav, který by jakýmkoliv způsobem ohrožoval pobyt našich klientů v destinaci, a z tohoto důvodu budou v případě zrušení zájezdu účtovány klientům standardní stornopoplatky odpovídající všeobecným smluvním podmínkám (stejně tak není možnost přerezervace na jinou destinaci).

(CK Čedok)


V návaznosti na negativní mediální sdělení ohledně bezpečnostní situace na ostrově Kos a přijíždějících uprchlíků a na vydanou tiskovou zprávu AČCKA, Vám níže zasíláme vyjádření pana velvyslance Panayotise Sarrise, z Velvyslanectví Řecké republiky v Praze, které jsme na naši žádost obdrželi:

 

            "V odpovědi na Váš dnešní mail bych Vás rád co nejrozhodněji ujistil, že bezpečnost turistů na ostrově Kos není v žádném případě ohrožena. Co se týče nelegálních migrantů, místní policejní orgány přistupují k této dočasné, v některých médiích poněkud přehnaně vylíčené, situaci následovně: migranti, kteří dorazí na ostrov, jsou nejdříve předáni místním policejním stanicím, poté přecházejí do zvláštních ubytovacích zařízení a další den jsou dopraveni lodí do Athén. Celá tato procedura probíhá pod dohledem příslušných místních a policejních orgánů, tudíž rozhodně a v žádném případě neohrožuje či nějakým negativním způsobem neovlivňuje prázdninový pobyt tisíce turistů na tomto krásném ostrově, ani pro turisty nepředstavuje žádné jiné omezení. Při této příležitosti bych rád popřál všem Vašim turistům příjemný a ničím nerušený pobyt v Řecku."

sekretariát Asociace českých cestovních kanceláří a agentur